Koltuk Merdiven Asansörü Daha iyi Nasıl Seçilir

Konu: Koltuk Merdiven Asansörü Daha iyi Nasıl Seçilir

Bir Koltuk merdiven  asansörü, evdeki her seviyeye kolay erişim sağlayan bir platform kaldırma veya tekerlekli sandalye asansörüdür. Bu tip dikey platform asansörü (VPL) evin içinde veya dışında kullanılabilir ve mimari özellikten ödün vermeden rahat erişim sağlar.

 

Koltuk Merdiven Asansörü Amacına Göre En İyi Nasıl Seçilir?

Bir Koltuk Merdiven Asansörü, en az 100 kg kapasiteli 50 m yatay uzunluğa kadar olan uygulamalar için çok uygundur. Bu asansörler, merdivenlerin erişilebilirliğe engel oluşturduğu durumlarda ana girişe erişmek için çok sık olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda evin katları arasında seyahat etmeyi sağlar ve koltuk merdiven asansörü ile merdiven asansörüne alternatif sağlayabilir.

 

Koltuk merdiven Asansör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bir koltuk merdiven  asansörünün projeniz için en iyi seçenek olup olmadığını belirlerken, aşağıdakileri dikkate almalısınız:

Asansörün asıl amacı nedir? İnsanları, koltuk merdiven asansörleri, yiyecekleri, çamaşırları veya diğer yükleri taşımak için asansör kullanmayı mı planlıyorsunuz?

Asansörün hangi yüksekliğe kadar çıkması gerekir? Asansörün seyahat etmesinin gerekeceği mesafenin tam kapsamını belirleyin. Yerden sundurmaya veya evin katları arasında nakil için mi kullanılacak?

Asansörü kim kullanacak? Tüm yolcuları ve tüm tekerlekli sandalyeleri veya scooterları yerleştirmek için platformun ne kadar büyük olması gerekiyor? Hem mevcut ihtiyaçları hem de gelecekteki potansiyel gereksinimleri de dikkate alın. Koltuk merdiven asansörü için LiftArt.

Asansörün taşıyacağı kapasite nedir? Taşınması gerekebilecek öğelerin yaklaşık ağırlığı nedir?

Uygulamanız için en uygun yapılandırma hangileridir? Hem asansörler hem de platformlar, aynı tarafa giriş / çıkış, düz veya 90 derece bitişik dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlara izin verir. Taşımaya en uygun tarafı ve düşünün ve tercih edin. Koltuk merdiven asansörünün çalışacağı zemin ve montaj tarafı çok önemlidir.

Hangi hızda seyahate ihtiyacınız var? Koltuk merdiven asansörleri hızının sadece 6 cm ile 13 cm/sn arasında olduğunu ve bu hızları geçmediğini unutmayın. Bunun kararınız üzerinde bir etkisi olup olmadığını belirleyin.

Maliyetleri nasıl kısarsınız veya hangi özelliklerden tasarruf edersiniz? Koltuk merdiven asansörleri, standart bir ev asansörüne göre maliyet-rekabetçi bir alternatif sunar ve hedefiniz, maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutmaksa çözüm olabilir.

Planlama Yaptıktan Sonra Gerçekleşmeye Geç: Projenizin planlama aşamalarında veya işe başlamadan önce sorularınız varsa, daha fazla bilgi için şirketimizi arayabilirsiniz. LiftArt, ulusal ve yerel gereksinimlerinizde uzmanlaşmışlardır ve koltuk merdiven asansörünüzün planlama ve tasarımında size yardımcı olacaktır. Uzmanlıklarımız ile projeniz kolaylıkla uygulanabilir. Sonuç olarak koltuklu merdiven asansörleri içerisinde en iyi marka ve en iyi seçim Handicare’dir.

LiftArt Koltuk Merdiven Asansörü – Handicare