Koltuklu Merdiven Asansörü Duvara Monte Edilmez

Koltuklu Merdiven Asansörü Duvara Monte Edilmez

Çok yaygın bir yanlış anlayış merdiven asansörlerinin duvara sabitlendiğidir. Merdiven asansörleri neredeyse her durumda merdiven basamaklarında sabitlenirler.

Merdiven asansörünün hareket ettiği rayları tutan destek ayağı merdivenin belirli basamaklarında sabitlenmiştir. Araştırmacı size hangi sırt kısımlarının kullanıldığını size bildirebilir, tek yapmanız gereken bilmek isteyip istemediğinizi sormaktır. Merdiven asansörünün ve kullanıcının ağırlığı, merdivenin tam uzunluğu boyunca desteklenmektedir.

Bu alıcılar belki de çıta ve alçı veya alçıpan duvarları yeterince güçlü olmayabilir, endişelenmenize gerek yok diye düşünüyorlar.

Elektrik kesintileri sırasında iyilik yok
Yıllar önce, çoğu üreticinin yalnızca şebeke elektriği (AC akım) ile çalışan merdiven asansörleri yaptığını söylemek doğru olur. Ne yazık ki elektrik kesintileri meydana geldiğinde veya güç kesildiğinde hemen çalışmayı bıraktılar. Yıllar önce merdiven asansörü ve diğer cihazların çalışması için sayacın beslenmesi için bir başka madeni para gerekiyordu. Yalnızca alt katta bulunan elektrikli kutuyu bulabilmek için üst katta yolculuk ederken kendi başına yaşayan yaşlı kullanıcılar yola çıkmak zorunda kaldıklarından, bu sadece bir rahatsızlık değil, genellikle çok güvensizdi.

Bugün hızlı ilerlemek ve işler oldukça farklıdır. Evet, şebeke AC gücü hala gereklidir, ancak bu tamamen şarj edilebilir şarjlı aküleri, genellikle merdiven taşıma sisteminde gizlidir.

Şarj edilebilir aküler (DC akım) kullanmanın birçok avantajı vardır. Günümüzde şebeke AC gücü kesilirse, merdiven asansörü şarj edilebilir pil / güç kaynaklarından doğrudan güç kullanarak çalışmaya devam edecektir. Günümüzün gelişmeleri AC ana elektrik sisteminin akülerii sürekli şarj etmesini sağlarken, merdiven asansörü doğrudan şarj edilmiş akülerden DC güç kullanıyor. Şarj edilmiş aküler ana şebeke elektriğini kaybederse, şarj edilebilir aküler merdiven asansörü otomatik olarak çalışmaya devam eder.

Çoğu üretici firmanın şarj edilebilir akülerii, şarj etme ihtiyacı olmaksızın günde 7 dönüş yolculuğu kullanarak merdiven asansörü yaklaşık 3-4 gün çalışabilir. Şebeke elektriği tekrar devreye girer girmez aküler otomatik olarak tam kapasiteye şarj edilir.

LiftArt Koltuklu Merdiven Asansörü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın